Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidiel sa považuje za jednu z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Nohy a ruky obsahujú reflexné body a zóny, ktoré korešpondujú s určitými orgánmi a časťami tela. Reflexológia je jemná manipulácia, alebo stláčanie bodov v určitých častiach chodidla a prenos účinku na inú časť tela. Reflexológovia predpokladajú, že zablokovaním energetického poľa, sú narušené funkcie všetkých častí tela v tejto zóne.
Na našich chodidlách je presná mapa celého nášho tela, ktorú môžeme využiť nielen na spoľahlivú diagnostiku, ale zároveň na prevenciu a taktiež na uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu.
Používali ju staré civilizácie dávno pred naším letopočtom. Masáž nôh je skvelá príležitosť pre naše telo, ktorá má dokonalý samoliečivý mechanizmus.
Na každej nohe sú umiestnené reflexné plôšky, ktoré odpovedajú príslušným orgánom, funkciám a častiam tela. Ich stimulácia naštartuje samo liečiace a očistné pochody v tele, znižuje napätie, aktivuje orgány, ktoré sú slabé, disfunkčné prípadne slabo fungujúce a znovu navracia prirodzený stav.
V častiach tela kde je opuch, zápal alebo napätie, zodpovedajúce reflexné body vykazujú zvýšenú citlivosť.
Koža ako najväčší orgán zabezpečuje komunikáciu medzi vnútorným a vonkajším svetom. Bolesť na reflexnej plôške je odpoveďou organizmu na disfunkciu orgánov alebo časti tela.

Na chodidlách sa nachádzajú nervové zakončenia všetkých orgánov a celej kostrovej sústavy – takže masážou chodidiel môžeme takzvane premasírovať celé telo.

Ďalším princípom je presvedčenie, že sa môžete zbaviť stresu a bolesti v iných častiach tela prostredníctvom manipulácie na chodidlách. Vysvetlenie je, že tlak vyvinutý na chodidlá, vysiela signály, cez nervový systém a uvoľňujú sa chemické látky, napríklad endorfíny, ktoré znižujú stres a bolesť.

Túto techniku taktiež používame v prípadoch keď klient nemôže absolvovať klasickú masáž.