Medová detoxikačná masáž

Detoxikačné masáže pomocou medu sú staré známe metódy liečiteľstva. Túto metódu prevzali mnohí liečitelia a pomáha k zlepšeniu stavu mnohých chorôb. Je to jednoduchá manuálna technika, ktorá cez jedinečný detoxikačný a revitalizačný účinok medu podporuje zdravie a stimuluje samouzdravovací proces organizmu. Ten je denno-denne vystavovaný vplyvom stresu, ktorý v konečnom dôsledku vedie k poškodzovaniu organizmu – k vzniku rôznych chorôb. Medová masáž má dvojaký účinok - odstraňuje toxíny (jedy) v tele a aktivuje vnútorné orgány. Toxíny spôsobujú oslabovanie organizmu, čo má za následok vzniku rôznych ochorení. Medová masáž pôsobí ako telový peeling, ktorý pokožku zjemní a hydratuje.


Účinky medovej masáže:

Masáž včelím medom oživuje celý organizmus. Dochádza pri nej k odstraňovaniu toxínov, jedov a starých usadenín z kože a hlbšie uložených tkanív. Odstraňuje toxicitu z liekov, potravín, z očkovania, z amalgánových výplní zubov a vplyvu životného prostredia. Sú to usadeniny, ktoré sa nahromadia v tkanivách, pretože ich telo nevie dostatočne vylúčiť vlastnými procesmi.
Prostredníctvom medu, či už ako poživatiny alebo prostredníctvom masáže dostávame do organizmu látky, ktoré sú dôležité pre jeho správny chod ale taktiež pomocou medu dostávame z tela von toxické látky.


Masáž medom

Masáž medom sa aplikuje na chrbát. Ak chceme detoxikovať dolné končatiny masírujeme len smerom od krížov ku krku. Jednotlivými hmatmi koža jemne sčervená= prekrvuje sa a vznikajú „žuvačkovité“ usadeniny väčšinou sivé, záleží od toho ako veľmi je telo zatoxikované. Na záver masáže sa med zotrie z chrbta teplou vodou.
Pred medovou masážou je potrebné upozorniť, že môže prísť k príznakom prechodného zhoršenia zdravotného stavu ako je: únava, bolesti hlavy, závrate, zvracanie, nádcha, hnačka, psychické rozladenie (strach, zlosť, depresia) svrbenie kože a kožné pupienky – sú to nevinné prejavy vyplavovania škodlivín na povrch tela. Je to v podstate priaznivá reakcia v tom zmysle, že sa začal očistný detoxikačný proces organizmu. Tieto stavy väčšinou po 2-3 hodinách prejdú a klient sa potom cíti veľmi dobre.
Telo sa detoxikuje a toxíny sú v krvi, preto je veľmi dôležité pred ale hlavne aj po masáži veľa piť!!!, najlepšia je čistá voda, pomôže telu vyplaviť škodliviny. Preto sa odporúčajú po masáži prechádzky na čerstvom vzduchu, veľa pohody a hlavne veľa tekutín.
Ak sa medová masáž podáva ako súčasť kúpeľnej liečby, je vhodné, aby táto procedúra bola posledná, po tejto masáži nie je vhodný kúpeľ v termálnej vode ani sauna, pretože pokožka je zbavená hornej ochrannej vrstvy a je citlivá – hrozí podráždenie. Nie je vhodné používať cca 12 hodín používanie mydla v žiadnej forme. Osprchovanie teplou vodou je dovolené.

Frekvencia medovej masáže: raz za 10 dní


INDIKÁCIE (kedy sa môže vykonávať masáž):

KONTRAINDIKÁCIE (kedy sa nemôže vykonávať masáž):