Bankovanie

Je prastará a veľmi účinná liečebná metóda, ktorá je známa už zo stredoveku. Tradičná čínska medicína využíva pri bankovaní akupunktúrne body dráhy namiesto ihiel.
Jednoducho povedané, banková masáž je založená na praktikách starej čínskej bankovej terapie prikladania sklenených baniek na postihnuté miesto. U pacientov dosahuje neuveriteľné výsledky napriek svojej jednoduchosti.
Je to jedinečná účinná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k veľmi intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti.

Bankovanie je prikladanie baniek zo skla alebo z umelej hmoty na bolestivé miesta, alebo dráhy orgánov za účelom prekrvenia. Využíva podtlak vznikajúci ochladnutím prehriateho vzduchu v dutej nádobe. Podtlak spôsobuje rozšírenie krvných kapilár a tým zlepšenie prekrvenia bankovaného miesta, zlepšený odvod nahromadených metabolitov, uvoľnenie svalových spazmov a gelóz. Tam kde príroda vytvorila bolesť, tam sa nahromadili škodlivé látky. Keď telo nie je schopné tieto škodlivé látky vypudiť, mali by sme priložiť banky, aby škodlivé látky vyšli z tela von. Je to jedna z účinne pôsobiacich metód na rôzne problémy súčasného spôsobu života ľudí. Od nepamäti sa používala u mnohých národov ako liečebná metóda rôznych ochorení.
Poznáme viacero druhov bankovania. Ja vykonávam dynamické bankovanie: to znamená krátke a rýchle prikladanie baniek okolo chrbtice, na sedacích svaloch, lopatkách a na kĺboch.

Po masáži bankami by sa malo piť veľa tekutín a vyhýbať sa alkoholu.

Ďalšia masáž bankami alebo klasická masáž sa môže vykonávať až keď zmiznú fľaky na koži.


Vplyv bankovania na organizmus


Indikácie bankovania


Kontraindikácie bankovania - kedy je masáž nevhodné vykonávať: